Dzieje sięGłogów

“Stan psychiczny dzieci jest gorszy niż przed rokiem”. Zdalne nauczanie nie służy im?1 min na czytanie

"Stan psychiczny dzieci jest gorszy niż przed rokiem". Zdalne nauczanie nie służy im? 1

Zdalne nauczanie trwa, bo do szkół uczęszczać mogą tylko najmłodsze dzieci z klas 1-3. Starsze nadal uczą się w domach. Okazuje się, że to powoduje problemy nie tylko techniczne i sprzętowe, ale też psychiczne. O tym podczas dzisiejszej (3.02.) konferencji opowiadała Ewa Czaińska, przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu w starostwie powiatowym.

– Chciałabym zwrócić uwagę na kilka problemów z którymi borykają się uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówiła, bo przygotowała nawet zbiór 15 tez. – Z czym wiąże się zdalne nauczanie? Z jakimi problemami ze strony psychicznej? – pytała retorycznie.

I odpowiadała, że nasiliła się przemoc domowa oraz przemoc rówieśnicza. – Zwiększyła się liczba myśli samobójczych – dodawała Czaińska. Jej zdaniem dzieci częściej niż zwykle myślą również o losach swoich bliskich. – Myśli młodzieży krążą wokół zagadnienia śmierci. Martwią się o bliskich. Co jeśli ich zabraknie? – zaznacza.

Dzieci zamknięte w domach, mają także kłopoty z relacjami. – Wiele dzieci mówi – chcę do szkoły. Nastolatkowie i ich rodzice będą mieć problem z powrotem do edukacji ławkowej, więc już trzeba myśleć o przygotowaniu dla nich pomocy psychologicznej oraz zajęć integracyjnych – apelowała przewodnicząca.

Zwracała uwagę, że szczególnie dotkliwe dla uczniów było to, że odebrano im możliwość spędzenia normalnych ferii zimowych.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się