Dzieje sięGłogów

Stan techniczny bulwaru? Radny ma wątpliwości, otrzymał odpowiedź z ratusza1 min na czytanie

Wyróżnienie dla Głogowa w prestiżowym rankingu

Radny miejski Krzysztof Sarzyński otrzymał odpowiedź na interpelację dotyczącą stanu technicznego Bulwaru Nadodrzańskiego – a w szczególności stanu pozostałości fundamentów kościoła p.w. św. Krzyża oraz fundamentów kościoła p.w. św. Stanisława. O tym pisaliśmy kilka dni temu.

Radny do interpelacji załączył też zdjęcia tego miejsca, a na nich liczne ubytki i pęknięcia cegieł oraz wykwitów solnych. Zadał też pytania, uzyskał odpowiedzi – m.in., że bulwar objęty jest gwarancją na okres 60 miesięcy, czyli do dnia 18 października 2025 r.

Radoxim 5

– Podczas przeglądów gwarancyjnych stwierdzono uszkodzenia mechaniczne lamp przy reliktach, z uwagi na uszkodzenia spowodowane aktami wandalizmu naprawy te zostały zlecone. Wykonawca dokonał dodatkowych mocowań i i montażu napinaczy celem wypionowania nasadzonych drzew. Ubytki cegły gotyckiej uwidocznione na zdjęciach reliktów zostały zgłoszone do producenta materiału i w terminie do 20 kwietnia zostanie ustalony dalszy sposób postępowania – czytamy w odpowiedzi z ratusza.

– Relikty kościołów zostały wykonane zgodnie z projektem technicznym, z zachowaniem wszystkich wytycznych i uzgodnień z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Projekt nie przewidywał impregnacji – napisano.

– Z odpowiedzi nie dowiadujemy się czy i kiedy zostaną usunięte ubytki ceglane. Nam nasuwa się pytanie jak wyglądał nadzór inwestorski i odbiór inwestycji. Skojarzenie z inna inwestycją, w parku Słowiańskim nasuwa się samo – takimi słowami skomentowano odpowiedzi z ratusza na oficjalnym FB PiS-u w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się