Dzieje sięFotoGłogów

Stare przedszkole zrównane z ziemią. Ludzie robili pamiątkowe zdjęcia9 min na czytanie

Stare przedszkole zrównane z ziemią. Ludzie robili pamiątkowe zdjęcia 10

Z tyłu piękny i nowoczesny budynek, który za kilka miesięcy zostanie ukończony. Wart miliony, ba w okolicach 15 mln. To jedna z najważniejszych inwestycji w mieście ostatnich lat. I można się z tego cieszyć, bo przecież nowe przedszkole zastąpi to stare. Stare, które miało być tylko na chwilę, tymczasowo, a ostatecznie wychowało się tam wiele pokoleń dzieci.

Dziś (23.07.) po godz. 7 rozpoczęło się wyburzanie tego starego budynku Przedszkola Publicznego nr 7. Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Przyszło kilka osób, aby to zobaczyć. Innych hałas obudził, wyjrzeli przez okna. Robili pamiątkowe zdjęcia, nagrywali filmy. Nawet jeden z przedszkolaków stał pod płotem i obserwował co tam się dzieje. A działo sporo.

Wystarczyła chwila, by licha konstrukcja została zrównana z ziemią. – Przez ostatnie dni demontowaliśmy stolarkę okienną i drzwi, teraz przystępujemy do prac głównych – wyburzenia – są to ściany częściowo drewniane. Po kilku dniach wszystko powinno być uprzątnięte. Przyłącza zostały odłączone – mówi Bartosz Sobota, który odpowiada za ten etap rozbiórkowy.

Później – tam w miejscu starego przedszkola – teren zostanie zagospodarowany na nowo. – A znajdą się chociażby kolejne miejsca parkingowe, droga dojazdowa czy plac zabaw dla dzieci – wymienia Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa. Nowy budynek PP 7 pomieści około 140 dzieci, w tym grupy integracyjne.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się