Dzieje sięFotoGłogów

Starosta z urzędnikami wyprowadzili psy ze schroniska na spacer. I zachęcali do pomocy3 min na czytanie

Starosta z urzędnikami wyprowadzili psy ze schroniska na spacer. I zachęcali do pomocy 1

Już po raz ósmy Starostwo Powiatowe w Głogowie zorganizowało zbiórkę darów dla zwierząt przebywających pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Głogowie. Dziś (19.02.) urzędnicy wraz z starostą spotkali się we Wróblinie Głogowskim.

– Zwierzęta potrzebują pomocy, a głogowianie chętnie wspierają Amicus i schronisko – mówił starosta Jarosław Dudkowiak, który wraz z urzędnikami wyprowadził psy na spacer. – Będziemy to robić raz w miesiącu – dodawał.

Radoxim 5

Do 10 kwietnia będą przyjmowane dary dla zwierząt w starostwie (godz. 7.30-15.30) oraz Miejskim Centrum Wspierania Rodziny (godz. 8-18). Można tam dostarczyć m.in. koce, ręczniki, poduszki bez pierza, pościel, materacyki i inne akcesoria dla zwierząt.

W ubiegłym roku zbiórka była rekordowa, bo udało się zebrać około 400 kg karmy, 334 akcesoria i wiele innych rzeczy. W schronisku znajduje się obecnie 14 kotów i 43 psy. Na początku stycznia podsumowali efekt swoich działań – w 2019 roku do adopcji oddano 127 psów i 46 kotów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się