Dzieje sięGłogówWideo

Starostwo kupiło dwa ozonatory. “Najlepsze w Polsce”1 min na czytanie

Starostwo kupiło dwa ozonatory. "Najlepsze w Polsce"

Starostwo Powiatowe w Głogowie zakupiło dwa nowoczesne ozonatory, które będą wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń nie tylko w urzędzie, ale też wszystkich podległych mu jednostkach i szkołach. – To najnowocześniejsze urządzenia w Polsce – podkreśla starosta Jarosław Dudkowiak. A każde z nich kosztowało 7 tys. zł.

Ozonatory zamówiono już kilka tygodni temu. – Czas oczekiwania na nie wydłużył się. Chcieliśmy wykorzystać je przed maturami, ale się udało. Teraz na spokojnie, podczas wakacji, tak się stanie – zapewnia.

Dwa ozonatory w starostwie

Dwa nowoczesne ozonatory trafiły do starsostwa. Trochę później niż planowano, ale zapotrzebowanie na te urządzenia jest duże. Kto z nich skorzysta? Posłuchajcie starostę Jarosława Dudkowiaka oraz Jarosława Wysockiego, naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego.CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/starostwo-kupilo-dwa-ozonatory-najlepsze-w-polsce/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 18 czerwca 2020

Dla przykładu pomieszczenie o pow. 160 mkw. całkowicie oczyszczone zostaje po około 5 godzinach pracy jednego z urządzeń. – To ciekawe urządzenie. Na rynku mało spotykane. W tych urządzeniach zastosowano lampy szklano-platynowe. Jedno wytwarza 40 gram ozonu w ciągu godziny – dodaje Jarosław Wysocki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Urządzenie jest proste w użytkowaniu. I wyposażone w licznik – wystarczy go ustawić i ozonator sam się wyłączy. Wkrótce powiatowa sesja, więc sala, gdzie się odbędzie spotkanie radnych, zostanie zdezynfekowane.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się