Dzieje sięGłogów

Starostwo nie mogło poradzić sobie z tym problemem. Spółdzielni się udało1 min na czytanie

Starostwo nie mogło poradzić sobie z tym problemem. Spółdzielni się udało

Wiosną Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze kupiła od Starostwa Powiatowego w Głogowie budynki po byłym domu dziecka przy ul. Lipowej. Wcześniej, gdy teren był w posiadaniu starostwa, był tam duży problem – ze złodziejami, którzy okradali budynki. Zbierali ze sobą złom, wycinali kable. Starostwo nie mogło sobie z tym poradzić – wzywali na pomoc policję, ale i to niewiele zmieniło.

Wydaje się, że z problemem uporał się dość szybko nowy właściciel. – Problemy się skończyły – mówi wprost Mirosław Dąbrowski, prezes SM Nadodrze. Jak? – Wystarczyło zamurować w budynku drzwi i okna, zamontować również monitoring – dodaje, że brama została zakuta na kłódkę.

Radoxim 5

W ostatnich tygodniach rozpoczęły się prace porządkowe na tym terenie. – Jesteśmy w trakcie przygotowania konkursu – w nim chcemy wyłonić projekt na zagospodarowanie terenu. W dwóch wariantach: pierwszy z nich z istniejącym budynkiem, drugi bez niego – wyjaśnia prezes, że koncepcja będzie pewnie znana na początku przyszłego roku. Wiadomo jedno, że prędzej czy później powstaną tam budynki mieszkalne.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się