Dzieje sięGłogów

Stary asfalt, potworne dziury – tak się prezentuje droga wewnętrzna na osiedlu Kopernik1 min na czytanie

Stary asfalt, potworne dziury – tak się prezentuje droga wewnętrzna na osiedlu Kopernik

Droga faktycznie jest w strasznym stanie, kto się zagapi, to wpada w dziurę. Pewnie już takich osób było sporo, nie tylko 75 – letnia głogowianka. – Całe szczęście, że obok jest trawnik, który zamortyzował uderzenie, ale do tej pory mam zbite kolano – opowiada głogowianka. Nie chce nikogo oskarżać, iść z nikim do sądu, nie chce żadnych odszkodowań, a tylko, aby ktoś się zajął tą chorą sytuacją.

– Przy sklepie Polo jest tak, że są dwa parkingi i dwie drogi dojazdowe na plac na tyłach sklepu. Jeden parking i jedna droga, ta przy samym sklepie – jest odnowiona i są na niej zaznaczone miejsca parkingowe. Ludzie opowiadają, że kilka lat temu parking i drogę odnowił właściciel sklepu. Ale zostaje jeszcze drugi parking i druga droga dojazdowa, którą tak faktycznie jeżdżą samochody dostawcze do sklepu. Droga ta pamięta chyba czasy, gdy os. Kopernik powstawało, i gdy powstał tu także pierwszy sklep, czyli końcówkę lat 70, no może początek 80. Ta droga jakby była bezpańska.

– Nie należy do sklepu Polo, także Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze się do niej nie przyznaje. Gdzie szukać właściciela? – To nasza droga – zawiadomiła nas rzeczniczka prezydenta Marta Dytwińska-Gawrońska. Po naszej interwencji prezydent zdecydował, że będzie połatana jeszcze w tym roku, w najbliższym możliwym terminie – zapewniła rzeczniczka. Miejmy nadzieję, że do tej pory już sobie nikt tam nie zrobi krzywdy.
RED

Podziel się informacją ...
  • 27
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się