Dzieje sięGłogów

Statuetki przyznane, ale jeszcze nie rozdane. Super Gaja dla lekarza Bartłomieja Bobójcia!1 min na czytanie

Statuetki przyznane, ale jeszcze nie rozdane. Super Gaja dla lekarza Bartłomieja Bobójcia!

Statuetki „Gaja 2020” przyznane, ale jeszcze nie rozdane. Fundacja Owoc Głogu po raz drugi nagrodziła osoby, które w znaczący sposób wyróżniają się i działają na Ziemi Głogowskiej.

W tym roku „Super Gaja” trafiła do Bartłomieja Bobójcia – lekarza, który jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, gdzie pełni też funkcję zastępcy ordynatora na oddziale chirurgii urazowej. – To nagroda za całokształt prac oraz cechy osobowości, które naszym zdaniem powinien posiadać każdy lekarz – podkreśla Anna Hamza, prezes fundacji.

Nagrodzono też w kategorii „Kultura” Pawła Piotrowicza. To dziennikarz muzyczny oraz filmowy. Z Onetem związany od 2007 roku. Publikował też między innymi w „Machinie”, „Muzie” i „Filmie”. Jest autorem książek „Kazimierz Kaczor. Nie tylko polskie drogi” i „Olaf Lubaszenko. Chłopaki niech płaczą”. Pisze o muzyce i kinie.

W kategorii „Pomoc” wyróżniona została Agnieszka Piękoś, sołtys Krzekotowa oraz radna gminy wiejskiej Głogów. W kat. „Edukacja” statuetka dla Urszuli Rybakowskiej-Olszak, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 17 w Głogowie. W kat. „Sztuka” laureatami zostało małżeństwo Monika i Dariusz Sagan. Pani Monika to śpiewaczka operowa, wokalistka. Jej mąż rzeźbiarz, autor m.in. postaci muzyków stojących przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. W kat. „Historia” statuetkę odbierze Antoni Bok.

Jak zapowiada prezes Anna Hamza rozdanie statuetek odbędzie się w czerwcu. – Co ważne statuetki wykonują dzieci. Każda jest inna, bo to rękodzieło – podkreśla.

W ubiegłym roku laureatami byli Wiesław Maciuszczak (Historia), Agnieszka Lewandowska (Kultura), Małgorzata Maćkowiak (Sztuka), Paweł Korzeń (Edukacja), Maria Dawidowska (Pomoc) i Leopold Góral (Super Gaja).
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się