Sportowiec Roku 2021

Stawiają na ekologię i sport – AVOLTA2 min na czytanie

Stawiają na ekologię i sport - AVOLTA

Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną, gdy ceny stale rosną? Zaoszczędzić zimą na ogrzewaniu domu? Odpowiedź na te trudne pytania znają w AVOLCIE – głogowskiej firmie zajmującej się systemami grzewczymi, instalacjami fotowoltaicznymi, wentylacją i klimatyzacją. – To nic trudnego – postawmy na odnawialne źródła energii – zachęca Krzysztof Łakomski.

Kiedy zaczynali przygodę z odnawialnymi źródłami energii był to temat tabu. Niewielu decydowały się tego typu inwestycje, bo po prostu często było to zbyt kosztowne. Nie wierzyliśmy w ich cud i rzeczywiste oszczędność. Jeszcze ktoś inny się obawiał, że te urządzenia bywają wadliwe. Minęło kilka lat, wszystko się zmieniło. – Przez dziesięć lat pracowaliśmy u producentów instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła – opowiada nam Krzysztof, głogowianin, który wraz z przyjacielem postanowił założyć własną firmę – tutaj na miejscu.

– Nie ma co ukrywać, że zainteresowanie naszymi usługami jest bardzo duże – dodaje. Wspólnie pracują od roku. A to już 258 zadowolonych klientów. Zamówień ciągle przybywa. Co na to wpływa? – Uważam, że mamy coraz większą świadomość, że warto dbać o środowisko – zwraca uwagę Krzysztof. Ważne są jednak też względy finansowe. – Dla przykładu montaż instalacji fotowoltaicznej zwraca się w pięć-sześć lat. Pamiętajmy, że korzystać z niej będziemy przez kolejne dwadzieścia lat – przytacza statystyki. Uwzględniając do tego montaż pompy ciepła można śmiało powiedzieć, że rachunków za prąd i ogrzewanie domu nie płacimy przez wiele lat. Co warto zaznaczyć – część kosztów możemy pokryć dzięki rządowym oraz unijnym dofinansowaniom.

Dbają nie tylko o środowisko, ale także o sport w regionie. Jeszcze jako młodzi chłopcy chętnie zasiadali na trybunach, by kibicować szczypiornistom czy piłkarzom nożnym Chrobrego. Pomarańczowo-czarne barwy nie są im obce, bo gdy biznes się rozwinął, to chętnie dzielą się zarobionymi pieniędzmi. Zostali oficjalnymi sponsorami występującej w PGNiG Superlidze mężczyzn drużyny KS SPR Chrobrego Głogów i w Fortunie 1.lidze Chrobrego Głogów. Zaglądają też na wsie – logo ich firmy pojawiło się na koszulkach Viktorii Borek i Zawiszy Serby. – Sport to dla nas pasja i hobby. Jeżeli w ten sposób możemy pomóc i zachęcić mieszkańców powiatu głogowskiego do uprawiania sportu, to robimy to z radością – cieszy się Łakomski. Warto dołożyć choć małą cegiełkę i do tej idei.
RED

Zobacz inne