Dzieje sięGłogów

Stoją w strugach deszczu i długiej kolejce: Zrzućmy z siodła Dudę2 min na czytanie

1

Obok podziemnego przejścia dla pieszych przy Bramie Brzostowskiej trwa zbiórka podpisów pod listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego – kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Mimo deszczowej pogody zebrała się tam długa kolejka chętnych, aby wesprzeć obecnego prezydenta Warszawy.

– Idę na wybory, do lokalu, bo to nasz obowiązek – mówiła dumnie Krystyna Wajnert (70 l.), która nie ukrywała swojej sympatii do PO. – Nie chodzi mi o nic innego, jak tylko zrzucić z siodła tego Dudę, bo to marionetka i pajac wiecowy – twierdziła.

Radoxim 5
 1

Tak mocnych opinii było tam jednak więcej. Inni zapowiadali, że najpierw będzie wygrana w wyborach prezydenckich, potem przejmą Sejm. – Trzeba pozbyć się tego karłowatego PiS-iora Kaczyńskiego – nawoływali.

Choć byli i tacy, którzy przechodząc obok kolejki, dorzucali swoje. I raczej nie byli do zwolennicy lewicowej partii. – Dajcie spokój. Nic nie jesteście warci. Jak wam się coś nie podoba, to spadać z Polski – dało się słyszeć.

Michał Górawski, członek głogowskiej PO, nie ukrywał, że takiego ruchu społecznego jeszcze nie widział. – A jestem członkiem partii od 2008 roku. W ludziach jest wielki entuzjazm, zaangażowanie i widać, że formuła władzy PiS-u już się wyczerpała. Polska potrzebuje zmian na lepsze – uważa.

 1

Na pytanie dlaczego Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o urząd prezydencki mówił niechętnie. Trzaskowski jest lepszym kandydatem, a może Kidawa-Błońska była zbyt słabym? – Oboje równie mocni – odparł Górawski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się