Dzieje sięGłogów

“Stop nowotworom u dzieci”. Zachęcają do udziału w badaniach1 min na czytanie

"Stop nowotworom u dzieci". Zachęcają do udziału w badaniach

To kolejny program profilaktyczny w naszym mieście. Tym razem skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od dziewięciu miesięcy do 16 roku życia.

– Akcja, którą od wielu lat, prowadzimy ze stowarzyszeniem Otwarte Drzwi – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz – chodzi o akcję pod hasłem „Stop nowotworom u dzieci”. Wylicza, że w badaniach udział weźmie 166 dzieci. – Lada moment rozpoczną się rejestracje i kolejna grupa dzieci i młodzieży będzie mogła być przebadana przez lekarza specjalistę w zakresie nowotworów – zapowiada.

Radoxim 5

Badania rozpoczną się 30 września i potrwają do 4 października. Każdego dnia zostanie przebadanych 35 osób. – Rejestracja będzie wyłącznie telefoniczna 22 i 23 września w godz. 15.30-19. Będzie funkcjonował tylko jeden telefon, więc prosimy o cierpliwość. Każdy ma szansę się zarejestrować. Badania odbędą się w naszym lokalu znajdującym się przy ul. Poczdamskiej – dodaje Marta Kaszuba, prezeska stowarzyszenia. Przypomina, że profilaktyka jest bardzo ważna. – Wiemy to, bo nasze dzieci też zachorowały na nowotwory. Musimy się badać i walczyć o nasze dzieci. I nie lekceważyć tego, bo dziecko nie powie, że coś boli. A liczy się czas – zachęcała. Akcja zostanie sfinansowana z pieniędzy gminy, ale i właśnie stowarzyszenia – kosztować będzie 20 tys. zł. Aby się zarejestrować zadzwoń pod numer 792 188 798.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się