Dzieje sięGłogów

Strajk! Egzaminy na prawo jazdy odwoływane2 min na czytanie

Strajk! Egzaminy na prawo jazdy odwoływane

Nie odbyła się większość z zaplanowanych na wtorek (13.09.) w Głogowie egzaminów na prawo jazdy. Tylko jedna pani egzaminator przyszła do pracy.

Na drzwiach wejściowych do WORD w Głogowie wisiała informacja, że egzaminy się nie odbędą w związku z ogólnopolską akcją protestacyjną. Kierownictwo Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego poinformowało, że egzaminatorzy z oddziału regionalnego w Głogowie nie zgłosili się do pracy. Przeprosiło za zaistniałą sytuację. Faktycznie na czterech egzaminatorów w pracy stawiła się tylko jedna osoba. Kierownik WORD w Jeleniej Górze Wojciech Leszczyk, jednostki nadrzędnej nad głogowską, powiedział tylko, że nie może udzielać żadnych informacji, ale jego egzaminatorzy są na zwolnieniach lekarskich. Nie wiadomo było co będzie w środę. Egzaminy odwołały także pobliskie WORD-y w Lesznie i Zielonej Górze. NSZZ Solidarność 80 WORD na swojej stronie podało informację, że… władza ustępuje tylko wtedy, kiedy musi. A musi tylko wtedy, gdy ludzie są zdeterminowani w działaniu. „Zdaje się, że ośrodki egzaminowania muszą stanąć. Najzabawniejsze jest to, że ministerstwo tłumaczy brak podwyżek cen za egzamin na prawo jazdy brakiem akceptacji społecznej dla takiej decyzji. Jednocześnie ministerstwu nie przeszkadza to, że ludzie nie będą mieć egzaminów na prawo jazdy. Dziwna logika” – czytamy.

Radoxim 5

Potem jest informacja o tym, że pogoda sprzyja grzybobraniom w różnych miejscowościach. Wśród 32 miejscowości podany jest także Głogów. Egzaminatorzy w całym kraju protestują, domagają się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania. Protestujący przestawili swoje postulaty na początku sierpnia, ale wciąż nie doszli do porozumienia z Ministerstwem Infrastruktury. Wiceminister Rafał Weber stwierdził, że podwyżek nie będzie, bo zmienić ma się cały system egzaminowania przyszłych kierowców. Po tych słowach protestujący już nie chcą rozmawiać z Weberem i czekają na jego szefa – ministra Andrzeja Adamczyka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się