my:KotlaRegion

Strażackie święto w Kotli. Nowy wóz już pod remizą1 min na czytanie

Strażackie święto w Kotli. Nowy wóz już pod remizą

Co tam się działo! Strażackie syreny zawyły wczoraj (2.09.) około godz. 18, gdy do Kotli wjeżdżał nowy, długo wyczekiwany wóz dla ochotników. A mieszkańcy zastanawiali się co się dzieje – jedni myśleli, że strażacy wyjeżdżają na jakąś akcję, bo być może pali się jakiś stóg na polu. Tymczasem tam na placu pod remizą były fajerwerki i toasty. Radość strażaków była wielka. Później przejechali wozem rundę wokół remizy i sportowego boiska.

– Już wkrótce nastąpi jego oficjalne przekazanie. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy przyjechał dzisiaj, a jego zakup został sfinansowany z wielu źródeł – podkreślał wójt Łukasz Horbatowski, bo to będzie duża uroczystość – zostaną zaproszeni goście, którzy mieli duży udział w tym, by ten wóz tutaj w ogóle trafił. Pierwszy taki w historii gminy.

Gmina na zakup samochodu przeznaczyła 141 tys. zł. Pomogło też miasto – przekazało 50 tys. zł. Pozostałe pieniądze to wsparcie z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 390 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 132 tys. zł, Fundacja KGHM Polska Miedź – 100 tys. zł, Powiat Głogowski – 30 tys. zł a wkład własny strażaków wyniósł 5 tys. zł. W sumie kosztował w granicach 850 tys. zł. A opel z dużym, bo 800 litrowym zbiornikiem, który teraz znajduje się w garażu w OSP Kotla, pojedzie do remizy w Chociemyśli.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla