Dzieje sięGłogów

Strażacy zmienili mundury. Mają ich chronić przed… rakiem!1 min na czytanie

Strażacy zmienili mundury. Mają ich chronić przed... rakiem!

Straż pożarna zmieniła umundurowanie z czarnego na piaskowy. Kolory strażackich mundurów mają wymiar prozdrowotny. Chodzi o profilaktykę przeciwnowotworową. -Na jaśniejszym ubraniu widać wszystkie osady – tłumaczy Szymon Szydłowski, oficer prasowy głogowskiej komendy.

-Niestety bardzo wielu naszych kolegów w służbie czy już będących na emeryturze chorują na nowotwory. Komenda główna wyszła naprzód i na nowych ubraniach widać wszystkie pyły, zabrudzenia, sadze, różne substancje. Zmusza to do dokładnego czyszczenia ubioru. Na czarnym nie było widać tych substancji, które mogły być szkodliwe dla zdrowia strażaka – wyjaśnia oficer.

Poza tym PSP zainwestowało w unifikację, czyli wszyscy będą wyglądać tak samo, od stażysty do generała. Będą się różnić tylko nazwiskiem i stopniem. Wprowadzono też pewne udogodnienia. – Dodano polar zimowy, czapkę zimową, których wcześniej nie było. Natomiast w lecie, strażacy podziału bojowego będą mogli się poruszać w krótkich spodniach, czyli poszliśmy naprzód, jeżeli chodzi o wysokie temperatury. Oczywiście działania w terenie podczas akcji będą nadal w ubraniach specjalnych – wyjaśnia.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się