FotoSport

Strzelili dziesięć bramek, pięć z nich Noski [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Strzelili dziesięć bramek, pięć z nich Noski [ZDJĘCIA] 10

To druga wygrana w tym sezonie Zrywu Kotla w B-klasie. Na koncie mają komplet punktów, jedną straconą bramkę i aż czternaście strzelonych. Liderem strzelców jest Gabor Noski, który w niedzielę (22.08.) był bohaterem miejscowych. Strzelił pięć bramek. Choć ten mecz od początku wcale nie układał się po ich myśli. Już po 20 minutach Zryw przegrywał, Orsk prowadził. Jednak z biegiem czasu faworyci zaczęli przejmować inicjatywę. Na listę strzelców – oprócz Noskiego – wpisali się jeszcze Kuba Stachowiak, Jarosław Gaszewski, Dawid Kraska, Mateusz Rojek i Patryk Górski.

– Prawdziwy zespół poznaje się po tym – nie jak zaczyna, lecz jak kończy – mówił po ostatnim gwizdku sędziego trener Krzysztof Gudenski, który oczywiście był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników na boisku. – Trzeba zaznaczyć, że bardzo dobre zawody rozegrał cały zespół. W szczególności Patryk Kraska, który miał pięć asyst i Gabor Noski, bo zakończył ten pojedynek z pięcioma bramkami na koncie. Każdy zawodnik, który grał lub wszedł z ławki rezerwowych, coś wniósł do zespołu – chwalił. Uważa, że zespół stać na to, aby walczyć o awans w tym sezonie.

Warto jeszcze dodać, że sztab szkoleniowy Zrywu uzupełnił Marek Żarczyński, który został kierownikiem drużyny. Od lat jest związany z naszym klubem. Tutaj piłkarską przygodę rozpoczynał w wieku 8 lat. – Miałem tylko krótką, bo półroczną przerwę, na grę w Sparcie Rudna. Byłem tam wypożyczony. Pozostałe sezony i lata spędziłem oczywiście w Zrywie – mówi nam. Ma 29 lat i w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Zrywu. Niestety odnowiła mu się poważna kontuzja. Ma problemy z pachwiną. – Przede mną operacja i rehabilitacja. Nie wiem jeszcze kiedy wrócę na boisko. Tym bardziej cieszy mnie ta propozycja objęcia funkcji kierownika drużyny. Nie zastanawiałem się, od razu się zdecydowałem na to. Fajnie, że mogę nadal być z zespołem i angażować się w życie klubu – dodaje. Teraz Zryw ma przerwę, bo z rozgrywek ligowych wycofała się Wiewierzanka Wiewierz.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto