Studia w Głogowie to więcej niż dyplom

Studia w Głogowie to więcej niż dyplom. 1

Dobre wykształcenie potwierdzone dyplomem, połączone z umiejętnościami praktycznymi w zawodzie, to cel wielu młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery. Dyplom inżyniera można teraz zdobyć, realizując jednocześnie wielomiesięczny staż zawodowy.

Studia w Głogowie, to więcej niż dyplom. Wykształcony, z doświadczeniem zawodowym – taki będzie absolwent studiów inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Certus 1

Połączenie studiów ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego umożliwiają studia dualne, które proponuje głogowska uczelnia. Od października będą one realizowane na flagowych kierunkach technicznych – Automatyce i robotyce oraz na Metalurgii. To nowoczesny model studiowania, realizowany w ścisłej współpracy z pracodawcami regionu. W czasie pierwszego semestru studenci realizują zajęcia na uczelni. Od drugiego semestru, aż do końca studiów, kształcą się w systemie naprzemiennym – przez jeden miesiąc realizują zajęcia
w profesjonalnych, nowoczesnych salach i pracowniach na uczelni, a przez kolejny miesiąc odbywają płatny staż w zakładzie branży przemysłowej. Będą to: należące do KGHM Polska Miedź S.A. – Huta Miedzi Głogów, Huta Miedzi Legnica i Centrum Badań Jakości oraz Sitech, Sanden i E-Tower-Famaba.

System naprzemienny pozwala przyszłym inżynierom weryfikować wiedzę z praktyką, poznawać przyszłe środowisko pracy i już na etapie studiów nawiązać i zacieśnić kontakt
z pracodawcą. Co ważne, studia dualne są zupełnie bezpłatne – kandydaci nie ponoszą nawet opłaty rekrutacyjnej, a do tego, dzięki stażom, pozwalają zyskać względną niezależność finansową. Studenci będą otrzymywać 2 tysiące 100 zł brutto za każdy miesiąc stażu.

Studia dualne mogą podjąć osoby niepracujące. Trwa właśnie drugi nabór na rok akademicki 2019/2020. Podania można składać do 25 września.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie uczelni www.pwsz.glogow.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu 76 835 35 66.

Studia w Głogowie to więcej niż dyplom.
Podziel się informacją ...
  • 25
  •  
  •  
  •  
  •  
  •