Dzieje sięGłogów

Studzienka była zatkana… Zalało piwnice. Mieszkańcy: Co za smród!2 min na czytanie

Studzienka była zatkana... zalało piwnice. Mieszkańcy: Co za smród! 1

O tym, że nawałnica, która wczoraj przeszła nad powiatem głogowskim (2.06.), narobiła wiele szkód, pisaliśmy – wiatr zrywał dachy chociażby w gminie Kotla, podtapiał podwórka w gminie Żukowice. Ale i w mieście nie obyło się bez interwencji.

W bloku przy ul. Oriona mieszkańcy wiadrami wylewali wodę z piwnic. – Tak padało, że studzienka koło klatki wybiła – relacjonują nam dziś (3.06.). – Wszystko cofnęło się do piwnic, a tam wylało przez kratki znajdujące się w byłych pralniach i suszarniach. Był jeden wielki smród – opowiadają. A wody było około 20-30 cm.

– Weszłam do łazienki i poczułam smród. Bałam się, że za chwilę wybiją też toalety – mówiła nam pani Jadwiga (67 l.) z parteru. Mieszkańcy wezwali na pomoc strażaków. Na szczęście po półgodzinie opady ustały. Dziś od rana pracują tam służby. – Przy tak silnych opadach to może się zdarzyć – usłyszeliśmy od pracowników GPK Suez Głogów, którzy oczyszczają właśnie studzienkę. Ale ludzie mówią, że trzeba było zabrać się szybciej za robotę. – Mieszkam tutaj prawie 50 lat, od samego początku i wiele razy zdarzały się nawałnice. Nigdy nam coś takiego jednak się nie przydarzyło. Po prostu ktoś zaniedbał swoje obowiązki – zauważa pani Jadwiga.

Piwnice zostaną oczyszczone i wysuszone. A mieszkańcy mają nadzieję, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się