Dzieje sięFotoGłogów

Sukces akcji! Głogowianie w kolejkach ustawiają się do skarbonki [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Sukces akcji! Głogowianie w kolejkach ustawiają się do skarbonki [ZDJĘCIA]

To wielki finał kolejnej charytatywnej akcji Fundacji Hospicjum Głogowskie. Przez ostatnie kilka dni zbierali pieniądze w sklepach. Dziś (21.12.) od godz. 8 są na miejskim targowisku. Słychać i widać ich z daleka. Wolontariuszy wspieraj Sławomir Majewski. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, znany ze swojej charyzmy, pociąga do pomocy tłumy. – Mikrofonu nie oddał nam od rana! – żartują pozostali.

Roman Jarzyna jest pod wrażeniem. – To, co się tutaj dzieje, to coś wspaniałego. Puszki są już pełne pieniędzy. Ludzie ustawiają się do serduszka w kolejkach – mówił nam, bo przecież zbierają na wyposażenie hospicjum. Na koncie fundacji jest już ponad 1,4 mln zł. I będzie więcej.

– Zaczęło się – plac budowy został przekazany, umowa podpisana – podkreślał prezydent Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta, który też się na tej akcji pojawił. – Mamy rok czasu na wybudowanie stanu surowego zamkniętego. Cały czas dzieją się jednak też wszystkie te akcje organizowane przez wolontariuszy. Dziękuję im za to, że są i się starają – dodawał. Podsumowanie akcji jeszcze przed świętami.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się