my:GminaGłogówRegion

Sukcesy uczniów ze szkoły podstawowej w Serbach2 min na czytanie

Sukcesy uczniów ze szkoły podstawowej w Serbach 3

Za nami rozstrzygnięcie konkursu „Mój ulubiony bohater książkowy”, którego organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Głogowie.  Wśród laureatów znalazła się uczennica tej szkoły Maja Grasza, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas 1-3.

Z kolei w Nowej Rudzie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pierwszej Pomocy. Drużyna szkoły w składzie: Gabriela Pencakowska, Zuzanna Figas, Aleksandra Czyczyk i Małgorzata Mazurkiewicz zajęła 1. miejsce. Uczennice musiały wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Oprócz wiedzy należało również wykazać umiejętności, których także nie zabrakło zawodniczkom. Do zawodów  drużynę przygotował Mateusz Krasicki.

W SP 9 w Głogowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Teatralno–Recytatorskiego „Warto nie żałować sił, by na świecie pokój był”. Patronem konkursu był prezydent Miasta Głogowa oraz poetka
Małgorzata Strzałkowska. Konkurs został przeprowadzony on-line i polegał na nagraniu filmu, na którym uczniowie klas 1-3 przedstawili swoje nagrania teatralno – recytatorskie. Uczniowie znaleźli się również wśród zwycięzców: Katarzyna Figas 3. miejsce, Oliwia Adfeldt wyróżnienie i Paulina Piotrowska też wyróżnienie.
RED

Zobacz inne