Dzieje sięFotoGłogów

Świadectwa odebrane, czas na maturę! Najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni8 min na czytanie

Świadectwa odebrane, czas na maturę! Najlepsi absolwenci zostali wyróżnieni 11

Absolwenci W II Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa ukończenia szkoły (30.04.). Na dworze, bo dopisała pogoda, ustawiono stoliki przy których wychowawcy wydawali te ważne dokumenty. Wyróżnieni uczniowie odebrali również upominki wpisując się do pamiątkowej księgi. Uroczystość dla nich była skromna, bo przecież w czasie epidemii koronawirusa. Obowiązywał reżim sanitarny.

– Co roku te chwile, związane z ukończeniem szkoły średniej, były uroczyste i podniosłe. Niestety trzeba było to ograniczyć. Chcemy jednak, aby ten moment, mimo wszystko, zapamiętali – mówił dyrektor Tomasz Kuziak. wyliczając, że wydano 126 szkolnych świadectw. – To piękne wspomnienia, piękna historia, którą uczniowie pozostawiają za sobą – dodawał.

Paweł Szymandera osiągnął na świadectwie wynik 5,25. Najwyższy w szkole. Jak to zrobił? – Dużo zależało od pierwszej klasy. W trzeciej wystarczyło pracować. Nie było to aż takie ciężkie – zdradzał receptę na sukces.

To ostatnie dla nich dni przed maturą, czyli egzaminem dojrzałości. We wtorek (4.04.) egzamin z języka polskiego. – Pewnie będę się uczyła, powtarzała materiał. Nie wiem czego się spodziewać. Przed rokiem z lektur było Wesele – wspominała Maja Kamińska.

Po maturze czas na zasłużony odpoczynek. – Wyjeżdżam do pracy na dwa miesiące. Planuję też studia – farmacja we Wrocławiu – zdradzała Wiktoria Piwowar. Na koniec na terenie szkoły zasadzono drzewko. Powodzenia!
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się