Artykuł InformacyjnyDzieje sięFotoGłogów

Świetna impreza! To był Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Świetna impreza! To był Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź [ZDJĘCIA] 17

Na boiskach Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin odbyła się już 4. edycja Turnieju Piłkarskiego o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź – to właśnie KGHM Polska Miedź S.A. był mecenasem i sponsorem tej sportowej imprezy, w której udział wzięło wielu zawodników.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z odzewu firm i spółek, które przyszły dzisiaj grać – mówiła Beata Staszków, prezes zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. – Nie udałoby się nam zorganizować turnieju, gdyby nie wsparcie KGHM Polska Miedź – podkreślała. – Cieszy nas to, że przy okazji turnieju spotykają się tutaj ludzie z różnych środowisk i firm. Ci ludzie od lat nas wspierają. A przy okazji świetnie się bawią. Sport jednoczy – dzięki temu rodziny naszych zawodników mogą tu spędzić razem czas i odpocząć – zaznaczała prezes.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna ZG Rudna. Na podium skwalifikowano jeszcze ZG Lubin oraz PeBekę. Tuż za nimi byli piłkarze Sier-Polu. Ale emocji było na boisku naprawdę wiele, bo w piłkę grali jeszcze m.in. samorządowcy czy służby mundurowe.

– Zawodnicy przyjechali tutaj z całego Dolnego Śląska. Taki turniej to doskonała okazja z jednej strony do propagowania sportu i piłki nożnej, a z drugiej do integracji – mówił poseł Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Ministrów RP, patronat piłkarskiej imprezy.

– Związek Pracodawców Polska Miedź integruje pracowników poszczególnych oddziałów. Widzimy, że pomiędzy poszczególnymi oddziałami i spółkami jest zaciekła rywalizacja. Tu grają ludzie, którzy mają pasję do piłki, choć grają amatorsko. A dzisiaj mają okazję zweryfikować swoje umiejętności – zaznaczał poseł. I wszyscy mieli nadzieję na to, że za rok znów się spotkają na tych nowoczesnych obiektach Zagłębia Lubin.
RED
fot. nadesłane

Zobacz inne