Sport

Świetne wyniki Blanki Skiby i Bartka Lange1 min na czytanie

Świetne wyniki Blanki Skiby i Bartka Lange

Bardzo dobra postawa Blanki Skiby i Bartka Lange, którzy w reprezentacji dolnośląskiej podczas finałów “Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich” w Warszawie uplasowali się na czołowych miejscach.

– Blanka zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m – 8,68 s oraz wyskakała rekord życiowy w skoku w dal 3,97 m, co łącznie dało jej 7. miejsce na 156 uczestniczek w tym dwuboju. Bartek wygrał bieg sprinterski na 60 m – 9,08 s i uzyskał rekord życiowy w skoku wzwyż 130 cm co dało mu 1. miejsce w dwuboju – mówi nam trener Piasta Tadeusz Karpowicz.

– Głównym założeniem organizacji Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich było zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem sportu, propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia i rozwój predyspozycji sportowych w kierunku lekkiej atletyki – dodaje.

Finaliści, dokładnie 576 osób, zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach w których brało udział ponad 10 tyś. uczestników.  – Dzięki temu wybrano reprezentacje szesnastu regionów, które w  Warszawie walczyło o zwycięstwo w całym cyklu. Młodzież miała okazję poznać wielkie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. Na obiektach AWF pojawiły się także  mistrzowie olimpijscy – Dawid Tomala, Tomasz Majewski i Wojciech Nowicki – zaznacza.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport