Sport

Świetny początek sezonu kolarzy TC Chrobrego Scott Głogów1 min na czytanie

Świetny początek sezonu kolarzy TC Chrobrego Scott Głogów

Bartosz Rudyk, zawodnik TC Chrobry SCOTT Głogów, zajął 5. miejsce w pierwszej edycji cyklu Škoda Cup. Był najwyższej sklasyfikowanym Polakiem w tych zawodach.

Wyścig Brno – Velká Bíteš – Brno wystartował z welodromu TJ Favorit Brno i na torze w Brnie miał metę, na wzór jednego z najważniejszych kolarskich wyścigów klasycznych – Paryż-Roubaix. W pierwszej odsłonie Pucharu Czech ponad 190 zawodników z całego świata rywalizowało na liczącej 151 km trasie, z aż pięcioma górskimi premiami, i w dość nieprzyjemnych do ścigania warunkach – w deszczu i przy zaledwie 3 stopniach Celsjusza.

Podium w całości zapełnili reprezentanci gospodarzy – pracujący wspólnie w ucieczce Michael Kurkle (Elkov) i Daniel Turek (Felbermayr Simplon) zajęli, kolejno, pierwsze i drugie miejsce, na metę wjeżdżając z przewagą 3 minut i 30 sekund nad goniącą ich grupą. O trzecim miejscu zadecydował sprinterski pojedynek między zawodnikami z pogoni, z którego zwycięsko wyszedł Jakub Otruba (Elkov).

Dla kolarzy Chrobrego był to pierwszy i to udany sprawdzian formy w tym sezonie. Oprócz wysokiej, piątej lokaty Bartosza Rudyka, który debiutuje w barwach głogowskiego teamu, wyścig świetnie pojechali także Piotr Mierzyński (24. miejsce), Antoni Olszar (32.) i Damian Bieniek (38.).

Zawodnicy z Głogowa, po ściganiu w Czechach, na regenerację będą mieli niespełna tydzień. Już w czwartek (22.04.) staną na starcie ukraińskiej dwuetapówki Tour de Lviv Region, która rozpocznie się od jazdy indywidualnej na czas. Drugiego dnia rozegrany zostanie wyścig ze startu wspólnego. Pierwszymi zawodami w Polsce będzie dla „Chrobrego” Ślężański Mnich, który w niedzielę, 2 maja otworzy sezon kolarski w naszym kraju.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Sport