Świetny start lekkoatletów Piasta Głogów podczas mitingu w Niemczech

07:17, 01.09.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:17, 01.09.2019

W niemieckim Zittau odbył się czwórmecz lekkoatletyczny w kategorii U-16 pomiędzy sąsiadującymi przygranicznymi regionami: Ustecky i Liberacki kraj z Czech , Saksonią z Niemiec i Dolnym Śląskiem.
W tej bardzo prestiżowej międzynarodowej imprezie w składzie reprezentacji Dolnego Śląska nie mogło zabraknąć przedstawicieli klubów Zagłębia Miedziowego z Polkowic i Głogowa. W biegu na 80 m przez płotki 2. miejsce zajęła Natalia Zaorska - 12,51 s a Amadou Diallo na tym samym dystansie był trzeci - 11.44 s.

Nietypowy dystans 300 m p.pł Michał Poprawski ukończył na 5. miejscu - 46,61 s i Julia Zaorska 51.09 s na 7. miejscu. W rzucie oszczepem Nicola Majchel zajęła 4. miejsce m - 32,46 i Maciej Kobasa 5. miejsce m - 39,83 m.   Głogowscy reprezentanci to młodszy rocznik tej kategorii wiekowej z perspektywą startów również za rok w tej imprezie. - Było to bardzo dobre przygotowanie przed najważniejszym startem za tydzień we Wrocławiu - mistrzostw makroregionu jako eliminacje do mistrzostw kraju - podsumował Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów.