Dzieje sięGłogów

Święto Niepodległości. Uroczystości i wydarzenia2 min na czytanie

Święto Niepodległości. Uroczystości i wydarzenia

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju uroczystości i imprezy. Co będzie się działo?

Oficjalne uroczystości przygotowało starostwo powiatowe. O 9:00 msza w kościele Bożego Ciała, a po niej przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Dzieci Głogowskich. O 10:30 uroczystości patriotyczne, a o 12:00 połączone sesje rady powiatu i miasta. Zostanie wtedy wręczony tytuł “Zasłużony dla Miasta Głogowa”. O 16:00 koncert Moniki Sagan w teatrze. Wstęp wolny.

Radoxim 5

Również w Głogowie odbędą się uroczystości organizowane przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Rozpoczną się o 12:00 w Alei Pamięci. Jeżeli chodzi o gminy z terenu powiatu głogowskiego, to w Kotli o 15:30 zbiórka przy szkole podstawowej, a następnie przejście ulicami pod GOKiS, tam odbędzie się akademia z okazji Święta Niepodległości.

Jerzmanowa obchodzi ten wyjątkowy dzień na sportowo. Po raz 11. odbędzie się Bieg Gęsi. Otwarcie imprezy o 10:00. Do tego przygotowano sołeckie prezentacje kulinarne i koncert Zespołu Golden Life o 16:00. Widowiskowy będzie Wieczorny Bieg Gęsi na dystansie 10 km. Start o 17:30.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się