Dzieje sięGłogów

Święto pielęgniarek i położnych! “Ciężka, ale piękna praca”1 min na czytanie

Święto pielęgniarek i położnych! "Ciężka, ale piękna praca"

– To ciężka, ale piękna praca – mówi nam Danuta Szczepańska, pielęgniarka oddziałowa na oddziale neonatologicznym w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, w którym pracuje od wielu lat. Nie ukrywa, że święto takie jak dziś (12.05.) – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, to tylko “przecinek” w ich codziennych obowiązkach.

Bo w życiu bywa różnie – także w pracy. Zdarza się, że ktoś ciebie chwali, innego dnia krytykuje. Ona stara się do tego nie przywiązywać większej uwagi. Choć czasami daje ponieść się emocjom. – Kiedyś kobiety po porodzie przebywały znacznie dłużej w szpitalu, bo nawet kilka dni. Nie ukrywam, że gdy opuszczały nasze mury, to lały się łzy. Teraz są u nas znacznie krócej, bo zwykle od dwóch do trzech dni – wspomina pani Danuta.

Twierdzi, że nie wyobraża siebie w innym zawodzie. – Pielęgniarstwo? To powołanie. Pamiętam, że chciałam zostać pielęgniarką. Pracuję w tym zawodzie od młodości. I wcale nie spieszy mi się do emerytury! – żartuje.

Obecna sytuacja jest trudna dla całej służby zdrowia. Ryzyko większe niż zwykle. – Nie przypominam sobie, aby w przeszłości się coś takiego wydarzyło. Doszły kolejne obostrzenia, ograniczenia. Kobiety rodzą w samotności. Czasami potrzebują większej uwagi i wsparcia. Na szczęście mamy internet, telefony czy komputery. Z bliskim można się połączyć online – opowiada pielęgniarka.

Czego im życzyć? – Przede wszystkim zdrowia, no i cierpliwości – prosi. A ponadto oczywiście satysfakcji z wykonywanej pracy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się