Dzieje sięGłogów

Święto Policji. To oni dbają o porządek i bezpieczeństwo [Zdjęcia]8 min na czytanie

Święto Policji. To oni dbają o porządek i bezpieczeństwo [Zdjęcia] 17

To do nich dzwonimy, kiedy mamy kłopoty. Wypadki, kradzieże, pobicia – wtedy przychodzą nam z pomocą. Dziś (15.07) policjanci z Głogowa obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury wręczono wyróżnienia i medale.

Mundurowym za trud pracy dziękował inspektor Krzysztof Płaskonka: – Jesteśmy największą formacją mundurową strzegącą porządku wewnętrznego kraju. To służba niezwykłej wagi. Stoimy na straży bezpieczeństwa obywateli często narażając swoje życie i zdrowie. Jestem zaszczycony mogąc pełnić z wami służbę na rzecz naszych mieszkańców – podkreślał komendant.

Radoxim 5

Podczas Święta Policji rozstrzygnięto również plebiscyt na najlepszego dzielnicowego organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Głos Głogowa.

W rejonie miejskim wygrał młodszy aspirant Mateusz Bartkiewicz. – Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom osiedla Chrobry, którzy na mnie głosowali. Mam nadzieję, że wykonuję swoją pracę jak najlepiej. Chciałbym dać z siebie jeszcze więcej. Jak mi powiedział komendant wojewódzki, to wyróżnienie stawia mi poprzeczkę, a ja chciałbym tę poprzeczkę podnosić jeszcze wyżej w swojej codziennej pracy – przyznaje wyróżniony policjant.

W kategorii pozamiejskiej wygrał sierżant Kamil Marciniak z rejonu nr 9. – Ze swojej strony mogę powiedzieć, że będę się jak najwięcej starać, aby ludzie się na mnie nie zawiedli. Wyróżnienie przyznane przez samych mieszkańców, to ogromna motywacja do pracy. Chciałbym im zawsze służyć pomocą, rozwiązywać ich sprawy i konflikty, czyli tym czym powinien zajmować się dzielnicowy. Człowiek przychodzi do pracy szczęśliwy i pełen energii, kiedy wie, że ludzie to zauważają – mówi.

To 103 Rocznica Powołania Policji. Uroczystości uświetnił wytęp Orkiestry Huty Miedzi w Głogowie.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się