Dzieje sięGłogów

Święto Wojsk Inżynieryjnych1 min na czytanie

Święto Wojsk Inżynieryjnych

Jednostka wojskowa obchodziła dziś (15.04) swoje święto, czyli Święto Wojsk Inżynieryjnych. Jest to okazja do wręczenia wyróżnień i odznaczeń za służbę. Taka uroczystość odbyła się w Głogowie na placu apelowym jednostki wojskowej.

Święto Wojsk Inżynieryjnych (Dzień Sapera) ustanowiono 16 kwietnia, na pamiątkę forsowania Odry i Nysy Łużyckiej przez jednostki 1. i 2. Armii Wojska Polskiego w 1945 roku.

Radoxim 5

Mimo, że od tamtych wydarzeń minęło 77 lat, to saperzy nadal odgrywają bardzo ważną rolę, zwłaszcza w życiu Głogowa. Chodzi o neutralizację licznych niewybuchów z czasów II Wojny Światowej, których na naszym terenie nie brakuje. Likwidacja tego typu materiałów wymaga dużych umiejętności. Do tego jednostki inżynieryjne znane są z zadań związanych reagowaniem kryzysowym, czyli w warunkach np. zagrożenia powodziowego.

“Żołnierzom i pracownikom 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego składam najserdeczniejsze podziękowania za służbę na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków, a w szczególności Głogowa i głogowian”- dziękuje wojskowym na swoim profilu FB prezydent miasta, Rafael Rokaszewicz, który również osobiście gratulował żołnierzom podczas apelu.

RED

FOTO: FB Rafael Rokaszewicz

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się