Dzieje sięFotoGłogów

Świętują! Awanse i odznaczenia dla naszych strażaków [ZDJĘCIA]14 min na czytanie

Świętują! Awanse i odznaczenia dla naszych strażaków [ZDJĘCIA] 5

– Dla nas to wielki sukces – mówią dumnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. To czterech wybitnych uczniów: Michał Poprawski, Dominika Świętek, Weronika Białowąs i Nadia Korzeń, którzy w ramach swojego projektu spotykali się z uczniami szkół podstawowych, by udowodnić im, że nauka wcale nie musi być nudna i trudna.

– Najważniejsze jest to, że nasze porady dały jakiś efekt. Dzieci były zadowolone, odbiór był pozytywny – mówi nam Weronika Białowąs. Podczas finałowej gali w Warszawie nie spodziewali się tak wielkiego sukcesu. Udział w tej olimpiadzie wzięło przecież kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. – Zaskoczenie było ogromne – dodaje. Zdobyli dwie nagrody. Srebrnego Wilka – jako najlepszy projekt na Dolnym Śląski i Złotego Wilka jako najlepszy projekt edukacyjny w Polsce. To nie był jedyny projekt tej szkoły. Kolejni licealiści stworzyli też projekt “Carpe diem – chwytaj dzień”.

Radoxim 5

– Promowaliśmy samorozwój i dbanie o siebie – zauważa Zofia Libner, jedna z autorek projektu. A także „Our Lives Matter”, który postał przy udziale Julii Matysiak z I LO oraz jej koleżanek z II LO. Opiekunką projektów była Joanna Kozakiewicz, nauczycielka języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego. – Byłam do dyspozycji uczniów. Rozpropagowałam ideę w wśród wszystkich uczniów. Wspierałam radą i pomocą, często wskazówkami jak i gdzie poszukiwać partnerów – mówi. – Ta nagroda smakuje jak olimpijski medal – chwali dyrektor Janusz Kosałka i podkreśla: z takim certyfikatem licealiści z Głogowa dostaną się na każdą wyższą uczelnię na świecie – bo to prawdziwy prestiż.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się