Dzieje sięFotoGłogów

Święty Mikołaj w Głogowie! Przyszły zobaczyć go całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie [ZDJĘCIA]12 min na czytanie

Święty Mikołaj w Głogowie! Przyszły zobaczyć go całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie [ZDJĘCIA] 3

Święty Mikołaj już w Głogowie. Ach – jaki na głogowskim rynku był krzyk! Przyszły całe rodziny. Dzieci, rodzice i dziadkowie. I wszyscy czekali na świętego, który pojawił się tam o godz. 16.30. I przyniósł ze sobą cukierki. Można było sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Ustawiły się kolejki chętnych.

– Synek cały dzień dopytywał o to, kiedy tutaj przyjdziemy. Nie mógł się doczekać – mówiła nam Basia Masłowska (31 l.), mama Krystiana (6 l.). I się doczekał. Miał dla świętego Mikołaja jaką przesyłkę… to chyba był list z długą listą życzeń!

Prezydent Rafael Rokaszewicz przekazał świętemu Mikołajkowi symboliczne klucze do miasta. Bo to właśnie święty będzie nim władał przez najbliższe dni. Aż do poniedziałku (6.12.). – Na wieży ratuszowej jest czapka świętego Mikołaja. Po to, aby wiedział, gdzie wylądować saniami. Pracownicy urzędu mówili mi, że już jest – że przepycha się kominami do nas. Jak wiecie już od czasów średniowiecza święty Mikołaj jest patronem naszego miasta – mówił. Jarmark trwa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się