Dzieje sięFotoGłogów

Sylwestrowy wieczór spędzili w teatrze [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Sylwestrowy wieczór spędzili w teatrze [ZDJĘCIA] 6

– Już wiemy, że to będzie piękna tradycja – mówi nam Michał Wnuk, kierownik teatru im. Andreasa Gryphiusa. Sylwestrowy wieczór wielu głogowian postanowiło rozpocząć właśnie w tym miejscu. Spektakl „Seks dla opornych” bawił publiczność przez niemal dwie godziny.

Spektakle w ostatni dzień roku to tradycja teatralna w całym kraju. Głogów dołącza do miast, w których przed końcowym odliczaniem do północy, można będzie zasiąść na widowni i zaczerpnąć kultury. Na scenie pojawili się aktorzy Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze – Magdalena Dąbrowska i Jacek Grondowy. Wcielili się w role Alice i Henry’ego, małżeństwa z dwudziestopięcioletnim stażem, spędzającego weekend w najmodniejszym w mieście, ekskluzywnym hotelu „L”. Para pragnie odnaleźć utraconą z czasem dawną namiętność. Ma im w tym pomóc wykradziony przez Alice z biblioteki podręcznik „Seks dla opornych”. Komedia autorstwa Michele Riml w reżyserii Henryka Adamka spodobała się widzom, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami na sam koniec.

– W sali teatralnej usiadło ponad dwieście osób. Bardzo się cieszymy, że pomysł takiego sylwestrowego spektaklu się przyjął i z przyjemnością będziemy to kontynuować – zapewnia Wnuk i już dziś zaprasza na styczniowe wydarzenia.– Mamy piękny koncert Roberta Rozmusa z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego, mamy spektakl „Cudowna Terapia” z gwiazdorską obsadą, propozycję dla dzieci, a także stand-up Grzegorza Dolniaka – wymienia kierownik. Bilety na wydarzenia można zakupić: TUTAJ.
RED
fot. Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się