Dzieje sięFotoGłogów

Symbolicznie wmurowali kamień węgielny pod nowe przedszkole. Siódemka wreszcie będzie nowoczesna!7 min na czytanie

Symbolicznie wmurowali kamień węgielny pod nowe przedszkole.  Siódemka wreszcie będzie nowoczesna!

Prace przy budowie nowego Przedszkola nr 7 przy ul. Moniuszki dzieci z przedszkola mogą obserwować przez okno. Trwają już od kilku miesięcy. Obok starego przedszkola właśnie powstaje nowe. Wreszcie skończono fundamenty, dlatego w piątek, przy okazji ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, zorganizowano uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego w fundament.

Projektantem nowego przedszkola jest Andrzej Horbat, a wykonawcą głogowska firma Sobota. Budowa będzie kosztowała 14 mln zł, a wszystkie pieniądze pójdą z budżetu miasta. Będzie to dwukondygnacyjny budynek, który ma być oddany latem przyszłego roku, a dzieci mają się do niego wprowadzić pod koniec roku. Wtedy obecne przedszkole zostanie zburzone, a na jego miejscu powstaną plac zabaw, drogi dojazdowe i parkingi.

Radoxim 5

W nowym przedszkolu będzie miejsc dla 140 dzieci, w tym także niepełnosprawnych, gdyż będzie to kolejne w mieście przedszkole integracyjne. Akt erekcyjny podpisały osoby zaangażowane w powstanie przedszkola i jego budowę, z datą 20 września o godz. 10. W fundament wmurowano kapsułę czasu, do której trafiły aktualna gazeta, zdjęcia wizualizacji budynku, monety, banknot oraz wizytówki. Wmurowania dokonano specjalną ozdobna kielnią złotego koloru, z wygrawerowanymi napisami.
DN

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się