Dzieje sięGłogów

Syreny jednak nie zawyją w rocznicę katastrofy w Smoleńsku? Radomski: To obrzydliwe. Cynizm i hipokryzja2 min na czytanie

Syreny jednak nie zawyją w rocznicę katastrofy w Smoleńsku? Radomski: To obrzydliwe. Cynizm i hipokryzja

Wszystkie miasta otrzymały polecenie, by w niedzielę (10.04.) o godz. 8:41 włączyć syreny alarmowe i sygnał „Ogłoszenie alarmu”. Prezydent Rafael Rokaszewicz przyłączył się do apelu, by tego nie robić.  – Wielu z nas pamięta dokładnie dzień katastrofy w Smoleńsku i jutro będziemy wspominać wszystkie jej ofiary. Musimy jednak pamiętać, że do naszych miast i domów przyjęliśmy uchodźców, którzy uciekli spod rosyjskiego ostrzału i choć dziś są bezpieczni, to do końca życia zostanie w nich strach i przerażenie. Z tą wojenną traumą zostaną już na zawsze – argumentuje. Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ.

Głos w tej sprawie zabrał też radny powiatowy Andrzej Radomski. – Uważam, że obrzydliwe jest to, że władze miast zakazujących uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej, posługują się jako pretekstem zdrowiem psychicznym, uchodźców z Ukrainy. Swoją nienawiść, swoje fobie, nikczemność, próbują przykryć rzekomym dbaniem o dobro uchodźców…To niegodziwość – pisze radny powiatowy.

Radoxim 5

Dodaje: – Poza tym, my, naród Polski, mamy prawo do uczczenia swoich narodowych ofiar, w sposób, jaki uważamy za właściwy. Takim postępowaniem, władze tych miast, mogę w konsekwencji doprowadzi do poróżnienia, nas Polaków z uchodźcami. Ciekawe jest również to, że włodarzom tych miast, przeszkadzają fajerwerki na Sylwestra, bo cierpią zwierzęta i z tym się zgadzam, ale nie przeszkadzają już fajerwerki, kiedy wystrzeliwuje je pan Owsiak. Fajerwerki Jurasa, nie szkodzą zwierzętom. Cóż, za cynizm i hipokryzja. Jeszcze dodam, jeżeli ktoś, próbowałby wyłączyć syreny z prądu, jak chcą czynić niektórzy kretyni, tacy jak np. burmistrz Ustrzyk z Polska 2050, to taką osobę czeka odpowiedzialność karna: Art. 71 Kodeksu wykroczeń: “Kto przez wadliwe wykonanie urządzeń lub uczynienie ich niezdatnymi do funkcjonowania zgodnie z przeznaczeniem albo przez niewłaściwe ich użytkowanie lub samowolne uruchomienie wywołuje stan niebezpieczny dla życia lub zdrowia człowieka,podlega karze aresztu albo grzywny – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się