Dzieje sięGłogówKGHM

Systemy termowizyjne do pomiaru temperatury w kopalniach i hutach1 min na czytanie

Systemy termowizyjne do pomiaru temperatury w kopalniach i hutach

W kopalniach i hutach Polskiej Miedzi wprowadzono pierwsze systemy termowizyjne do pomiaru temperatury na wejściach. Firma przygotowuje się do zmiany systemu pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– Mierzymy pracownikom temperaturę na wszystkich wejściach do oddziałów – mówi dyrektor naczelna ds. komunikacji Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Na razie w przeważającej części są to pomiary za pomocą bezdotykowych termometrów. Ale KGHM wprowadza już specjalne systemy termowizyjne, które skanują temperaturę kilkunastu osobom naraz. Obecnie takie kamery termowizyjne sprawdzające pracownikom temperaturę działają w trzech punktach na kopalniach, przy głównych wejściach do wszystkich kopalni, oraz w dwóch wejściach głównych na hutach w Głogowie i Legnicy.

– W tym tygodniu będzie instalowane kolejne 10 takich punktów z pomiarem termowizyjnym, a w przyszłym następne 10. W sumie planujemy umieścić w wejściach do naszych zakładów 25 takich systemów – zapowiada Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Temperatura jest ustawiona na 38 stopni, jeśli komuś przekroczy, to jest kierowany do punktu pielęgniarskiego i wdrażane są dalsze czynności. Poza tym KGHM zwiększyło dezynfekcję łaźni, szatni i przestrzeni wspólnych na tak zwanych międzyzmianach. Odbywa się wtedy dezynfekcja, ozonowanie, używane są także lampy bakteriobójcze. Dezynfekowane są także busy i autobusy. Poza tym, zgodnie z sugestiami związków zawodowych, kopalnie i huty przygotowywane są do zmiany systemu pracy z czterozmianowego na trzy lub nawet dwuzmianowy.
RED
fot. KGHM

Podziel się informacją ...
  • 101
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się