Sport

Szable w górę w geście triumfu! Zawisza strzela trzy gole3 min na czytanie

Szable w górę w geście triumfu! Zawisza strzela trzy gole 5


Klasa okręgowa: Niby grają u siebie a jednak na wyjeździe, bo ich boisko jest w remoncie. Liczą się kolejne zdobyte punkty.

Piłkarze Zawiszy Serby czekają na powrót na własne boisko. Tam trwają prace przy naprawie nawierzchni, ale też wyczekiwanie ławek rezerwowych, które mają dotrzeć do Serbów lada dzień. Później rozpocznie się ich montaż. Oby długo nie trwał, bo Zawisza znów wygrała, lecz kibiców w Ruszowicach – gdzie gościnnie rozgrywa swoje domowe mecze – było mało. Pokonała Czarnych Rokitki.

A szkoda, bo był to popis „miejscowych”, którzy już do przerwy prowadzili 2:0. Worek z bramkami rozwiązał Szymon Gil wraz z Damianem Żmijowskim. Po przerwie zrobiło się nerwowo. Kontaktowego gola ustrzelił Szymon Gut. Drużyna Serbów atakowała, co dało efekt. W 77. minucie na 3:1 podwyższył Marcin Szewczyk. Nastroje w zespole są bojowe, bo przed Zawiszą trudne mecze z rywalami z górnej połowy tabeli klasy okręgowej. – Walczymy o szóstkę! – zapowiadają. 

Zawisza Serby-Czarni Rokitki 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Gil (25′), 2:0 Żmijowski (37′), 2:1 Gut (61′), 3:1 Szewczyk (77′).

Zawisza: Krzemień (70′ Nowak), Ciechelski, Gil, Kwiatkowski (70′ Mróz), Michałowicz, Pelczar, Szczyrek (60′ Kuźmin), Szewczyk, Waszkinel, Zdziechowicz (75′ Mackiewicz), Żmijowski.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Sport