Dzieje sięFotoGłogów

Szczepią seniorów przeciwko COVID 19. “Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo”2 min na czytanie

1

Trwa akcja szczepień przeciwko COVID 19 w powiecie głogowskim. Do tej pory (16.03.) zaszczepiono w sumie 8334 osób z czego 2597 z nich drugą dawką. Byliśmy dziś (17.03.) w przychodni lekarskiej przy ul. Kościuszki w Głogowie. – Zgodnie z procedurą i ustaleniami ministerstwa pacjentów w naszej przychodni szczepimy już od kilku tygodni – mówi nam kierownik Helena Kijanko-Link.

Dodaje, że szczepienia odbywają się dwa razy w tygodniu – każdego dnia po 30 osób. Tyle właśnie dostarczanych jest tam szczepionek. – Pacjenci szczepieni są według wcześniej ustalonej listy. W zdecydowanej większości są to pacjenci naszej przychodni, ale nie tylko – zaznacza. Zachęca do szczepień. – Są bardzo ważne ze względu na nasze zdrowie i bezpieczeństwo, ale także naszych rodzin – przypomina kierownik.

Na razie nie doszło tam do jakiś nieprzewidzianych sytuacji – nie odnotowano skutków ubocznych po szczepieniach. Pacjenci, tuż po szczepieniu, muszą spędzić w przychodni jeszcze co najmniej kwadrans. Potem wypuszczani są do domów. Do przychodni, na drugą dawkę szczepionki, wracają po sześciu tygodniach. – Z obserwacji, jaką prowadzimy, po szczepieniach nie zauważyliśmy żadnych niepokojących objawów – zapewnia Kijanko-Link.

Obecnie szczepione są osoby powyżej 70 i 80 roku życia. W ubiegły czwartek (11.03.) rejestrowano pacjentów powyżej 69 roku życia. Pacjenci szczepieni są preparatem Pfizer.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się