Sport

Szczypiorniści Chrobrego postraszyli wicemistrza z Płocka2 min na czytanie

Szczypiorniści Chrobrego postraszyli wicemistrza z Płocka

Szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów w ostatnich tygodniach są w formie. Wiosną, tuż po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, odbili się od dna tabeli. Wygrywali mecz za meczem. Na parkiecie pokazywali charakter. Trener Witalij Nat za to właśnie ich chwalił – za grę zespołową. Ale nadszedł moment, gdy na rozkładzie pojawili się dwaj najlepsi rywale PGNiG Superligi. Najpierw wicemistrz z Płock, potem mistrz z Kielce.

W niedzielę (9.05.) głogowianie zagrali na wyjeździe z Wisłą, która w pierwszej połowie musiała sporo się natrudzić, by prowadzić w tym starciu. Chrobry rozpoczął świetnie. Choć w pierwszym minutach zaliczył kilka nietrafionych rzutów, to grając mocno w obronie nie pozwolił także rzucać gospodarzom. Nasi grali odważnie i z pomysłem, z każdą akcją skuteczniej. Ładne bramki ze środka rzucał Kacper Grabowski. W bramce pomagał Rafał Stachera. W 16. minucie prowadziliśmy 9:6. Nafciarze wrzucili jednak wyższy bieg i na przerwę schodziliśmy z 3 bramkową stratą. W drugiej połowie rzuciliśmy jedynie… 7 bramek. A z taką skutecznością meczu z Wisłą Płock wygrać się nie da. Pojawiały się błędy w ofensywie, z których gospodarze wyprowadzali kontry. Chrobry łapał też sporo kar, co pozwalało płoczczanom łatwiej przedzierać się przez naszą defensywę. – Dwie różne połowy – nie ukrywał trener Nat.

– Pierwsza wyglądała naprawdę dobrze, ale gra się 60 minut, nie 15. Zdecydowanie gorzej zagraliśmy w drugiej połowie. Skuteczność była na innym poziomie. Pojawiły się dziecięce błędy – wyjaśniał. Przestrzegał swoich zawodników przed kontratakami. – Najważniejsze, że nie położyli się przed rywalem od początku meczu. To pokazuje jak dużo przed nami pracy – zaznacza. W piątek (14.05.) mecz u siebie z Vive Kielce.

Orlen Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów 34:20 (16:13)
Wisła: Morawski – Daszek 5, Stelmalm, Vejim 4, Ruiz 2, Fernandez 2, Szita 4, Rybicki, Komarzewski 3, Krajewski 3, Terzic, Toto 5, Ferreira 1, Mihic 4, Czapliński 1, Mindeghia 2
Chrobry: Stachera, Kapela – Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak 4, Klinger, Babicz 4, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 1, Tilte 1, Orpik, Jamioł 4, Bekisz 1.
RED
fot. Starczewski/KS SPR Chrobry

Zobacz inne

Więcej w Sport