Sport

Szczypiorniści Chrobrego wrócili do treningów. Jak na razie nie mają wstępu do hali1 min na czytanie

Szczypiorniści Chrobrego wrócili do treningów. Jak na razie nie mają wstępu do hali

Powrót szczypiornistów KS SPR Chrobrego Głogów do treningów nie jest łatwy. Nie mogą korzystać z hali. Od kilku dni za to jest możliwość przeprowadzenia zajęć na otwartych obiektach sportowych – w tym na boiskach piłkarskich. I to właśnie tam się wybrali, by po dłuższym czasie poruszać się.

– Musimy się ruszyć, bo za nami dwa miesiące bez treningów – mówi Witalij Nat, trener Chrobrego. Podkreśla, że do tej pory zawodnicy realizowali rozpiski indywidualne w domach. – Teraz podzieliliśmy się na grupy. Musimy potrzymać formę – dodaje.

Miłosz Bekisz nie ukrywa, że przez ten czas „zawieszenia” związanego z epidemią koronawirusa, brakowało atmosfery szatni. – Zdążyliśmy się za sobą stęsknić. Jesteśmy zadowoleni, że wracamy do wspólnego trenowania. My, jako sportowcy, jesteśmy przyzwyczajeni do codziennego wysiłku. Niestety te w zaciszu, to nie to samo – mówi.

Oczywiście zajęcia odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Trener ma przy sobie środki dezynfekcyjne. Zachowana jest odległość pomiędzy zawodnikami. Treningi trwają około 50 minut. Będą odbywały się do końca maja.

– Mam nadzieję, że będziemy mieli do dyspozycji jeszcze bieżnie – zaznacza Nat. Dorzuca, że niezbędny w tym wszystkim byłby trening w hali.
RED
fot. KS SPR Chrobry Głogów

Podziel się informacją ...
  • 11
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport