FotoSport

Szczypiorniści już w gazie. Trzyletni plan Nata i będzie progres w tym sezonie? [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

1

Tomasz Klingier trenuje indywidualnie – i na tym koniec kłopotów zdrowotnych u szczypiornistów Chrobrego Głogów, którzy wznowili przygotowania do nowego sezonu. Najpierw był tradycyjnie mecz piłkarski na stadionie, później zajęcia w hali. Taryfy ulgowej nie było. Od razu wzięli się do ciężkiej pracy. Podczas dzisiejszego treningu (18.07.) z boiska musiał zejść Rafał Jamioł. Wydawało się, że rozgrywający doznał urazu kostki, lecz na obawach się skończyło. Po chwili przerwy wrócił na boisko. I dobrze.

Dobrze, bo to dopiero pierwsze szlify głogowian. Okres przygotowawczy będzie trudny. Można powiedzieć, że mimo wakacji ten rozpoczął się już trzy tygodnie temu, kiedy zawodnicy otrzymali rozpiski z ćwiczeniami do wykonania w domach.

Radoxim 5

W ubiegłym sezonie Chrobry zajął miejsce w dolnej części tabeli PGNiG Superligi – skończył zmagania na 8. pozycji. Jak będzie tym razem? Plany zweryfikuje parkiet. Najpierw przedsezonowe sparingi, ale wiadomo, że starcia o punkty to te z innej kategorii – ciężkiej. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że trener Vitalij Nat dostał od klubu wotum zaufania na trzy lata, by zbudować w Głogowie drużynę mogącą bić się o kluczowe pozycje w lidze, to w kolejnych miesiącach powinniśmy obserwować progres w zespole. Zwłaszcza, że to młoda, ale zarazem już doświadczona drużyna. Choć na razie deklaracji nikt nie składa – być może cele poznamy podczas oficjalnej prezentacji zespołu w sierpniu.

– Przed nami ciężki okres, bo ładujemy baterie na pierwszą część sezonu – wyjaśnia, że będą to treningi na bieżni, siłowni i w hali. Wszystko będą łączyć. – Zdajemy sobie sprawę, że to jest nam potrzebne – dodaje. Zagrają kilka sparingów. Pierwszy z nich 5 sierpnia z Zagłębiem Lubin. Następnie jeszcze towarzyskie turnieje m.in. im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie oraz kolejny w Kaliszu. – Po Kaliszu mamy sparing z ekipą z Wrocławia – zapowiada Nat. Trener z Ukrainy cieszy się, że w zespole nie doszło do rewolucji kadrowej. – Trzon drużyny został – podkreśla. Na parkiecie zobaczymy wychowanka Chrobrego Mateusza Wiatrzyka – występuje na pozycji obrotowego. Umowę podpisał jeszcze Julian Reszczyński, także wychowanek, który szansę dostał już w ub. sezonie. Wiosną do zespołu dołączył Ukrainiec Oleksandr Tilte. Sporym wzmocnieniem może okazać się Wojciech Dadej, były reprezentant Polski juniorów. Przybył latem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto