Dzieje sięGłogów

Sześć dni biegu i ponad 300 kilometrów dla Joanny Konkel1 min na czytanie

Sześć dni biegu dla Joanny Konkel

Trwają przygotowania do biegu dla Joanny Konkel, która walczy z nowotworem. Głogowianka od lat choruje na Ependymonę wewnątrzrdzeniową.

– Mam wielu aniołów, cudne osoby, które od początku mocno mnie wspierają – mówi nam i dodaje, że jedną z nich jest jej fizjoterapeuta Wojciech Golański z Centrum Fizjoterapii Manufaktura wraz z żoną Anną Janczak–Golańską oraz przyjacielem Krzysztofem Bobakiem z Sitechu.

Radoxim 5

To oni postanowili pobiec ponad 300 km dla głogowianki. Trasa rozpocznie się w Głogowie, zakończy w Pustkowie przy słynnym Bałtyckim Krzyżu Nadziei.

Trójka sportowców w trasę wyruszy we wrześniu z Głogowa przez Wolsztyn, Gorzyń, Dobiegniew, Dobrzany, Żabowo i wreszcie do Pustkowa. – Planujemy biec przez sześć dni i robić trasę w granicach 50–70 km dziennie – mówią.

Uczestnicy biegu już dziś poszukują sponsorów, którzy mogliby w jakikolwiek sposób wspomóc ich nie tylko na starcie, ale również na trasie. – Każdą pomoc przyjmujemy, ale pamiętajmy też o wsparciu dla Joanny Konkel – dodaje Golański.

Wpłaty można dokonywać na subkonto fundacji Siepomaga, Alior Bank 89249000050000453062407892 tytułem 21414 Joanna Konkel darowizna.

– Mój koszt miesięcznego leczenia wynosi ponad 30 tys. zł. Mam trójkę kochających dzieci i męża. Proszę Was o wsparcie mnie w walce z nowotworem – kończy Asia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się