RegionSława

Szkoła zamieni się w dom kultury1 min na czytanie

Szkoła zamieni się w dom kultury

W sławskim magistracie została podpisana umowa na realizację zadania pt. „Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H. Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej”.

W ramach przetargu na wykonawcę wybrano firmę MPROJEKT Sp. z o.o. Sp.k. z Leszna, która przedstawiła najkorzystniejsza ofertę i spełniła wszystkie kryteria założone w ogłoszeniu. W zakres realizacji zadania wchodzą m.in : wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytecznego, remont ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek, przebudowa instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i wentylacyjnej, wykonanie instalacji niskoprądowej, wykonanie szybu windowego wraz z ciągiem komunikacyjnym, wyposażenie pomieszczeń oraz biur.

Główne założenie projektu to stworzenie miejsca dostępnego dla lokalnej społeczności, przeniesione do budynku po byłej Szkole Podstawowej siedziby SCKiW wraz z Domem Kultury oraz Biblioteki Publicznej. Nowo powstały budynek (Sala widowiskowa) zostanie połączony szklanym łącznikiem ze Sławskim Centrum Kultury i wypoczynku. Finalnie powstanie spójny kompleks, który będzie pełnił funkcje kulturalno-rekreacyjne. Koszt całkowity zadania to 3.099.000 zł. Z czego 2.520.000,00 zł. pozyskaliśmy z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych, a 579.000,00 zł. to wkład własny Gminy Sława. Wykonawca od momentu podpisania umowy ma 13 miesięcy na zakończenie prac.

Fed

Zobacz inne

Więcej w Region