Dzieje sięGłogów

Szlaban na parkingu? Jest taki pomysł, bo pod TBS-em coraz mniej miejsca1 min na czytanie

Szlaban na parkingu? Jest taki pomysł, bo pod TBS-em coraz mniej miejsca

– Mieszkańców mało, parking duży a… wolnych miejsc i tak brakuje – usłyszeliśmy pod nowym blokiem TBS-u na ul. Józefa Generała Sowińskiego. Lokatorzy żalą się, że parking, który miał być do ich dyspozycji, zajmują mieszkańcy sąsiednich wieżowców. – Po pracy nawet nie ma, gdzie zostawić auta – denerwują się.

Na ukończeniu jest drugi blok na tym osiedlu, miejsc trochę przybędzie, ale jak twierdzą lokatorzy nie na długo. I wskazują na stary budynek po koszarach – trafił w prywatne ręce, deweloper ma plan przerobienia go na mieszkania. – Ale koło niego nie ma zbyt dużo miejsca na budowę parkingu. Może być tak, że za chwilę będzie tutaj naprawdę tłoczno – alarmują.

Radoxim 5

Mają pomysł – proponują, aby przy wjeździe na osiedle tuż obok boksów śmietnikowych ustawić automatyczny szlaban na pilota. Deklarują, że mogą dołożyć się na tę inwestycję, byle tylko mieć spokój.

– Jeżeli będzie taka potrzeba, to na pewno taki szlaban postawimy – zapowiada prezes Robert Musiał wyliczając, że koło pierwszego bloku powstało w sumie 70 miejsc parkingowych a przy następnym będą kolejne. To w zupełności powinno przecież zaspokoić potrzeby mieszkańców tego osiedla.

Setki miejsc parkingowych są też po drugiej stronie ulicy, czyli pod Kauflandem. Ale i tam wieczorami – już po zamknięciu sklepu – aut przybywa. Jak na razie parking jest bezpłatny, ale teren prywatny. W Netto za rogiem problem był ten sam. Skończył się, gdy wprowadzono wysokie opłaty. Nie robisz zakupów? Nie parkuj. Jednorazowy postój kosztuje tam nawet 100 zł.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się