Dzieje sięGłogów

Szlaban na parkingu? Jest taki pomysł, bo pod TBS-em coraz mniej miejsca1 min na czytanie

Szlaban na parkingu? Jest taki pomysł, bo pod TBS-em coraz mniej miejsca

– Mieszkańców mało, parking duży a… wolnych miejsc i tak brakuje – usłyszeliśmy pod nowym blokiem TBS-u na ul. Józefa Generała Sowińskiego. Lokatorzy żalą się, że parking, który miał być do ich dyspozycji, zajmują mieszkańcy sąsiednich wieżowców. – Po pracy nawet nie ma, gdzie zostawić auta – denerwują się.

Na ukończeniu jest drugi blok na tym osiedlu, miejsc trochę przybędzie, ale jak twierdzą lokatorzy nie na długo. I wskazują na stary budynek po koszarach – trafił w prywatne ręce, deweloper ma plan przerobienia go na mieszkania. – Ale koło niego nie ma zbyt dużo miejsca na budowę parkingu. Może być tak, że za chwilę będzie tutaj naprawdę tłoczno – alarmują.

Radoxim 3

Mają pomysł – proponują, aby przy wjeździe na osiedle tuż obok boksów śmietnikowych ustawić automatyczny szlaban na pilota. Deklarują, że mogą dołożyć się na tę inwestycję, byle tylko mieć spokój.

– Jeżeli będzie taka potrzeba, to na pewno taki szlaban postawimy – zapowiada prezes Robert Musiał wyliczając, że koło pierwszego bloku powstało w sumie 70 miejsc parkingowych a przy następnym będą kolejne. To w zupełności powinno przecież zaspokoić potrzeby mieszkańców tego osiedla.

Setki miejsc parkingowych są też po drugiej stronie ulicy, czyli pod Kauflandem. Ale i tam wieczorami – już po zamknięciu sklepu – aut przybywa. Jak na razie parking jest bezpłatny, ale teren prywatny. W Netto za rogiem problem był ten sam. Skończył się, gdy wprowadzono wysokie opłaty. Nie robisz zakupów? Nie parkuj. Jednorazowy postój kosztuje tam nawet 100 zł.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się