Dzieje sięGłogów

Szlaban pod galerią. Koniec z bezpłatnym parkowaniem1 min na czytanie

Szlaban pod galerią. Koniec z bezpłatnym parkowaniem 1

Parking pod “Galerią Dworcową” płatny. Od początku września uruchomiono tam szlabany. Klienci, którzy korzystają z usług tej galerii, mogą pozostawić swój samochód bezpłatnie przez 1,5 godziny. Za każdą kolejną trzeba dopłacić. Także za zgubienie biletu – opłata wtedy wynosi 50 zł.

– Mieliśmy spory problem – nie ukrywa Artur Rzegoczan, menager ds. zarządzania nieruchomościami marketingu i rozwoju w firmie Intertrans PKS S.A. Wyjaśnia, że parkowali tam klienci także okolicznych firm i mieszkańcy bloków. – Klienci naszej galerii narzekali, że nawet nie mają gdzie zostawić swoich samochodów – dodaje.

Radoxim 5

Ile wynoszą dodatkowe opłaty? W dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku w godz.6-21 to 3 zł, ale w weekendy jest drożej – 4 zł (w godz. 9-17). Można też nabyć bilet dobowy, którego zakup – na auto osobowe – wiąże się z kwotą 19,99 zł, a dostawczy 29,99 zł. Są też abonamenty miesięczne kolejno w cenach 39 zł i 99 zł (dla najemców) oraz 99 zł i 199 zł (pozostali).

– Nie ma też możliwości nie opłacić biletu, bo w takim przypadku szlaban się nie otworzy i nie wyjedziemy z parkingu – zaznacza Rzegoczan. Pomocą służą ochroniarze, których można wezwać wciskając guzik zamontowany na tych urządzeniach albo dzwoniąc pod wskazany numer telefonu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się