Dzieje sięGłogów

Szok! Ogromna kolejka przed miejskim targowiskiem. Czekają w niej setki ludzi1 min na czytanie

1

– Swoje trzeba odstać – nie ukrywają ci, którzy stoją w długiej kolejce do miejskiego targowiska na osiedlu Piastów. A ta sięga od głównej bramy pod sklepem Intermarche.

– Dlaczego nas nie wpuszczacie? – dopytują zbulwersowani ludzie. – Ile można czekać? – zastanawiają się. W odpowiedzi słyszą, że takie są zalecenia. – Musimy wpuszczać tyle osób, ile możemy – tłumaczy kontroler. Przyznaje, że we wtorek (21.04.) ludzi było tak dużo, że ciężko było ich “upilnować”. – Nic nie możemy więcej zrobić – załamują ręce.

Radoxim 5
 1

Niektórzy w kolejce czekają około 40-50 minut. Inni rezygnują. – Nie będę tyle stał. Ludzie nie zachowują nawet bezpiecznego odstępu. Nie wszyscy mają maseczki – twierdzi pan Marcin.

 1

Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych, wyjaśnia nam, że takie są zalecenia rządu. Na jeden stragan przypadają cztery osoby. – Trzeba się przyzwyczaić. Jedna brama jest wejściowa i wjazdowa. Druga tylko wyjściowa – zaznacza. – Chcemy, aby wszyscy byli zadowoleni. Handlowcy muszą zarabiać – dodaje.

Przypomina o zasadach bezpieczeństwa. – Co kilka minut z megafonów słychać komunikaty. Pamiętajmy o sobie, dbajmy o innych – przypomina Sztangret.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się