Dzieje sięFotoGłogów

Sztafetowe mistrzostwa powiatu. Ale była rywalizacja! [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

1

Za nami mistrzostwa powiatu głogowskiego sztafet dziewcząt oraz chłopców dla szkół średnich. Tym razem w Parku Linowym. – Dziewczęta biegły na dystansie 600 m a chłopcy 1000 m. Zmniejszyła się liczba osób w sztafetach z dziesięciu do sześciu. Frekwencja jak zwykle dopisała. Stawiły się na starcie wszystkie szkoły – mówił Andrzej Czerwiec z zarządu Szkolnego Związku Sportowego.

Dystanse, choć z pozoru krótkie, to po czasie epidemii były wymagające. – Tak jak w każdym biegu przełajowym można być świetnie przygotowanym, ale czasami profil trasy, podbiegi, zmienność podłoża powoduje, że trzeba się wykazać wolą walki. I często te cechy biorą górę – zaznaczał Michał Kumor, kiedyś lekkoatleta Piasta Głogów, obecnie trener.

W kategorii dziewcząt wygrało I Liceum Ogólnokształcące przed I Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnobudowlanym. A w kat. chłopców wygrał Zespół Szkół Politechnicznych a za nimi ZS. im. Jana Wyżkowskiego oraz Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych. – Co roku biegła ostatnia w sztafecie, ale dałam radę – biegła pierwsza. Mamy bardzo dobre zawodniczki w zespole – cieszyła się Zuzanna Walkowiak z I LO w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się