my:JerzmanowaRegion

Szyjemy! Jak sołtys Kurowic zaopatruje swoich mieszkańców w maseczki1 min na czytanie

Szyjemy! Jak sołtys Modłej zaopatruje swoich mieszkańców w maseczki

Sołtys Kurowic Andrzej Kochany rozesłał do mieszkańców wiadomość SMS, że maseczki są do odbioru w miejscowym sklepiku. Szyje je razem z żoną.

Chętnych na maseczki sołtysa było tylu mieszkańców Kurowic (gmina Jerzmanowa), że w sklepiku zrobiła się kolejka. Maseczek zabrakło. Sołtys rozesłał do mieszkańców wiadomość, aby się nie martwili, bo będą następne.

Radoxim 3

Andrzej Kochany nie liczył na aż takie zainteresowanie. Początkowo maseczki dla podgłogowskiej wsi dostarczyła fundacja Owoc Głogu, lecz to było za mało. – Ponad 100 domów, w sumie ponad 300 mieszkańców razem z dziećmi – ocenia sołtys. Efekt jest taki, że w sobotę wielkanocną siedzieli z żoną w domu i szyli maseczki, aby dostarczyć je ludziom po świętach. – Zdobyłem materiał i gumki. Na razie szyjemy sami, ale zgłosili się już chętni – zapewnia.

Maseczki były dostępne w jedynym otwartym jeszcze we wsi sklepiku, ale przyszło po nie tak wielu ludzi, że zdezorganizowali jego pracę. Poza tym bardzo szybko się rozeszły. – Kolejne przekażemy mieszkańcom w inny sposób. Po świętach dostarczymy im pod dom – zapewnia sołtys.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa