Dzieje sięFotoGłogów

Szykują się na otwarcie basenów! W czerwcu będzie można wskoczyć do wody4 min na czytanie

Szykują się na otwarcie basenów! W czerwcu będzie można wskoczyć do wody 1

Trwają przygotowania do sezonu letniego na odkrytych basenach Chrobrego Głogów. Ten obiekt ma być gotowy na początku czerwca. Właśnie wtedy, tradycyjnie, zostanie otwarty dla głogowian. Chyba, że na przeszkodzie staną rządowe obostrzenia lub pogoda. W ubiegłym roku z basenów korzystać można było w trakcie wakacji – od lipca, gdy poluzowano przepisy. Teraz ma to być znacznie szybciej. Marcin Bury, specjalista ds. basenów, przyznaje, że obecnie zalecenia są takie, że teren basenowy może zostać wypełniony w połowie. – W ubiegłych latach w upalne dni bywało, że przewijało się tutaj nawet dwa tysiące ludzi – wylicza.

Hektarowy teren jest przystosowany do tego, by jednocześnie w tym miejscu mogło przebywać tysiąc osób. I oby tak było. Na razie trawa jest pielęgnowana, ale nie tylko tam trwają prace. – Kończymy pierwszy etap przygotowań, czyli spust wody, która w nieckach basenu znajduje się całą zimę. Po to, aby nie powstawały w tym czasie na przykład żadne odkształcenia. Potem będziemy je czyścić, dokonywać drobnych napraw i napełniać ponownie świeżą wodę – wyjaśnia Mateusz Kaczmarek, specjalista ds. marketingu miejskiej spółki. Próbki wody zostaną wysłane do badania. Procedura może potrwać kilka dni.

Ile kosztuje przygotowanie basenów do uruchomienia? Około 20 tys. zł. Z frekwencją w sezonie raczej nie powinno być problemów, bo to pokazały ostatnie lata. Dobra wiadomość jest też taka, że ceny biletów mają pozostać na tym samym poziomie. To będzie czternasty sezon na tych basenach.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się