Dzieje sięGłogów

Szykuje się wielka inwestycja! Przebudowa m.in. peronów na dworcu PKP1 min na czytanie

Historyczna podróż z Wrocławia do Głogowa. Tak uczcili pamięć o bohaterach 13

Prezydent Rafael Rokaszewicz spotkał się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. To kolejne już spotkanie dotyczące modernizacji linii kolejowej “nadodrzanki” na odcinku Grabiszyn – Rzepin.

– Celem spotkania było przedstawienie przez PKP PLK S.A. stanu zaawansowania i założeń remontu linii – opowiada prezydent. Obecnie trawa opracowywanie dokumentacji przedprojektowej, które zakończy się w pierwszym półroczu tego roku. W ramach inwestycji na stacji Głogów przebudowany zostanie układ stacyjny wraz z peronami. Ponadto przy ul. Towarowej planujemy budowę parkingu oraz centrum przesiadkowego i zależy nam na skoordynowaniu naszych prac.

Powstaną nowe przystanki kolejowe – w pobliża osiedla Piastów Śląskich (ul. Żarkowska) oraz w obrębie Starego Miasta – “Głogów Stare Miasto” (ul. Piotra Skargi). – Jednocześnie w ramach inwestycji przewiduje się przeprowadzenie generalnego remontu estakady przy ul. Nadbrzeżnej i Nadodrzańskiej oraz przebudowę infrastruktury technicznej, w tym mostków. Zgodnie z założeniami prędkość maksymalna pociągu na zmodernizowanej trasie będzie wynosić 160 km/h, a czas przejazdu pomiędzy Wrocławiem a Głogowem dla pociągów pospiesznych szacowany będzie na około 50 min, a dla pociągów regionalnych około 70 min. Zakończenie inwestycji na odcinku Głogów – Wrocław planuje się w 2026 roku – informuje Rokaszewicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się