Szymon Gil strzelał jak na zawołanie! Zawisza z punktami [ZDJĘCIA]

08:17, 06.09.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 08:17, 06.09.2021

Bohaterem tego sobotniego (4.09.) meczu klasy okręgowej był Szymon Gil, który ustrzelił hat - tricka, czyli zdobył trzy bramki. Kolejne trafienie w pierwszej połowie dołożył jeszcze Szymon Michałowicz.

I można by rzec, że od tego momentu, kiedy strzela się dwie bramki tracąc jedną, należy być spokojnym o wynik. Nic z tego. Piłka jest przewrotna, więc trzeba walczyć o pełną pulę od samego początku do końca. Po zmianie stron gra Przyszłości wyglądała nieco lepiej. Rywal szukał swoich okazji z dystansu czy z rzutów wolnych. Gra się zaostrzyła. W pewnym momencie zrobiło się nawet nieco niebezpiecznie, ale wynik tego pojedynku na 5:2 ustalił Kamil Szczyrek. Zawisza ma się z czego cieszyć, bo jak podkreśla trener Leszek Lesiński - lokomotywa się rozpędza. Nie było jednak łatwo. W drugiej połowie brakowało sił. - Dziesięciu zawodników z podstawowego składu zagrała przed południem w towarzyskim turnieju w Lubinie, który zresztą wygrali - mówi nam trener Lesiński. Był dumny z chłopaków.

I oczywiście chwalił młodzież. - Nie mogłem mieć o to do nich pretensji. Po zmianie stron zaczęło brakować sił, więc szansę otrzymała młodzież, która jak się okazało godnie ich zastąpiła - dodawał. Wydaje się, że to nie koniec kadrowych problemów Zawiszy. Za tydzień w drużynie... ślub, na którym bawić się będzie pół składu. A zagrają na wyjeździe z KS Legnicki Polem. Zawisza goni czołówkę klasy okręgowej. W tym sezonie - na cztery wygrała trzy mecze.

Zawisza Serby - Przyszłość Prusice 5:2 (4:1)
Bramki: 1:0 Gil (9), 1:1 Litwa (10), 2:1 Michałowicz (21), 3:1 Gil (23), 4:1 Gil (45), 4:2 Pałka (83), 5:2 Szczyrek (89).
Zawisza: Wasilewski - K. Ciechelski, Żak (55 Szczyrek), Zdziechowicz, Waluk (70 Kwiatkowski), Mróz (80 Wągiel), Szewczyk, Radliński, Gil (46), Michałowicz, D. Ciechelski (65 Bandura).