Dzieje sięGłogów

Ta ścieżka dla rowerzystów będzie wynosić ponad 25 km1 min na czytanie

Rowerowy rajd dla całych rodzin! Tak się bawili mieszkańcy gminy Kotla [ZDJĘCIA] 6

Jeszcze dwa tygodnie Urząd Miejski w Głogowie czeka na oferty do przetargu na budowę międzygminnej drogi rowerowej. Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu “Ochrona i udostępnianie cennych przyrodniczo terenów rzeki Odry w wybranych gminach Legnicko-Głogowskiego Obszaru” i jest dofinasowane z Urzędu Marszałkowskiego.

– Dofinansowanie to 9 mln 416 tys. zł. Koszt całej inwestycji to ponad 22 mln zł. Wkład miasta Głogowa to 13 mln 350 tys. zł, w tym dotacja z gminy Kotla 1 mln i z gminy Głogów 500 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na remont budynku Neptun wraz z nabrzeżem przyległym oraz na budowę ścieżki rowerowej do Kulowa przez Gminę Głogów i Gminę Kotla. Ta ścieżka dla rowerzystów będzie wynosić ponad 25 km – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Radoxim 5

Łączna długości szlaku zaplanowanego do zaprojektowania i wybudowania wyniesie ok. 25,26 km, w tym na terenie poszczególnych gmin uczestniczących w projekcie: Gmina Miejska Głogów – ok. 1,9 km, gmina Głogów – ok. 5,06 km, gmina Kotla – ok. 18,30 km.

Zakres prac obejmuje: wytyczenie szlaku rowerowego, budowę ścieżki i drogi rowerowej, zakup i montaż ławek. W planach przyszłej budowy – po zakończeniu tego zadnia – są także Miejsca Obsługi Rowerzystów, wiaty, stoły i miejsca napraw. Ścieżka będzie oświetlona lub doświetlona. Na wszystkich MOR-ach planowane są stojaki dla rowerów oraz stacje napraw.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się